TGTV Başkanı : " Çanakkale Zaferi, birlik ve beraberliğimizin ne kadar sağlam olduğunun ispatıdır. "

cift tabaka uye.jpg

BASIN

AÇIKLAMASI

Çanakkale Deniz Zaferimizin 106.yılı münasebetiyle Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı 18.03.2021 tarihinde basın açıklaması yayınlamıştır.

18.03.2021

"Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üyelerimizle birlikte, tüm gönüllü kuruluşlarımızı, Çanakkale ruhunun yaşatılması, ihyası ve gençlerimize en güzel şekilde aktarılması için  seferberliğe davet ediyoruz. Saygılarımızla"

“ ÇANAKKALE RUHUNUN İHYASI İÇİN SEFERBER OLMALIYIZ !"

Çanakkale Deniz Zaferimizin 106.yılı münasebetiyle Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı 18.03.2021 tarihinde basın açıklaması yayınlamıştır.

Çanakkale Deniz Zaferimizin 106.yılı milletimize hayırlı olsun. Çanakkale şehitlerimize ve gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların aziz hatıralarına hürmet ediyoruz.  Tarih ve zaman önünde emanetlerinin koruyucusu olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. 

 

Yüce Allah, milletimize şairin deyimiyle, “tarihe sığmaz” bir zafer nasip etmiştir. Kıyamete kadar bu zaferin coşkusunu ve kazandırdığı adanmışlık ruhunu  Allah’ın izniyle hep yaşayıp, yaşatacağız.

 

Çanakkale Zaferi, birlik ve beraberliğimizin ne kadar sağlam olduğunun ispatıdır.   Dün olduğu gibi bugün de  istiklalimize saldırılar olmaktadır. Bu saldırılara karşı, uyanık ve hazırlıklı olmalıyız. 18 Mart 1915’te olduğu gibi, 15 Temmuz 2016 da bu millet mayasının ne kadar sağlam olduğunu göstermiştir.

 

Milletimiz harici ve dahili tehdit ve tehlikelere karşı dimdik ayaktadır. Tarih şuuruna sahip milletimiz manevi değerlerine gönülden bağlıdır.

 

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üyelerimizle birlikte, tüm gönüllü kuruluşlarımızı, Çanakkale ruhunun yaşatılması, ihyası ve gençlerimize en güzel şekilde aktarılması için  seferberliğe davet ediyoruz. Saygılarımızla 18.03.2021

Av. Hamza Akbulut

Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı