“Gönüllü Kuruluşlarımıza ve Milletimize Yardım Çağrımızdır :“Filistin İçin Umut Ol!”

20 Mayıs 2021

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, terör devleti İsrail’in sivilleri hedef alan Gazze ve Mescid-i Aksa saldırıları ile  mağdur olan Filistinli kardeşlerimiz için 20.05.2021 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile  çok kapsamlı insani yardım çağrısı yaptı. 

Terör devleti İsrail’in sivilleri hedef alan Gazze saldırıları ile binlerce Filistinli kardeşimiz mağdur olmuştur. Yapılan zulmün engellenmesi için Cumhurbaşkanımız öncülüğünde İslam dünyası devletleri arasındaki irtibat ve görüşmeler devam etmektedir. İsrail, hiç beklemediği bir tepki ile dünya şehirlerinde gösterilerle kınanmaktadır. Filistin yalnız bırakılmamış ve özgürlük için ümitler artık daha da güçlenmiştir.

Türkiye olarak, her zaman olduğu gibi, millet ve devlet olarak Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
Bir taraftan zulmü lanetlerken, yaraların sarılması, yıkılanların yeniden yapılması, ihtiyaçların giderilmesi için yardımlarımızı da Filistin’e ulaştırmalıyız.

İsrail’in masum canlara kıymasını ve evleri bombalamasını canlı olarak izledik. Yürekler sızladı, çaresizlik içinde dualar edildi ve gözyaşı döküldü. Filistinli kardeşlerimiz beşikteki çocuktan, kadın ve yaşlılarına kadar İsrail’in karşısında etten bir duvar oldular. Müslümanların onurlarını canları pahasına korudular. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yaralılar ve geride kalanlar için İslam dünyasının sorumlulukları vardır. Bizim millet olarak ivedilikle yapmamız gerekenler vardır.
Gönüllü kuruluşlarımızı ve milletimizi Filistin kampanyalarına destek vermeye davet ediyoruz.

Şimdi şefkat elimizi Filistin’e uzatma vaktidir. Yetimlerin, kimsesi kalmamışların, evleri yıkılanların ve mazlum Filistinli kardeşlerimizin acılarını dindirme ve yüzlerini güldürme sorumluluğumuz vardır.

Sıcak yemek, İlaç, tıbbi yardım malzemesi, ambulans, jeneratör, mazot, gıda paketi, battaniye, barınma malzemeleri başta olmak üzere Filistin için çok kapsamlı yardıma ihtiyaç vardır.

İsrail’i durdurmak için Filistin'i yardım ve desteklerimizle güçlendirmeliyiz. Bugün Filistin için atmayı ihmal ettiğimiz her adım, yarın daha çok ölüm, daha fazla işgal olarak karşımıza çıkacaktır. Gün yardımlaşma günüdür. Kardeşliğimizi güçlendirip, birlik ve beraberlik içinde İsrail’e karşı tek vücut olmalıyız.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üye kuruluşlarımızla birlikte, “Filistin için umut ol” çağrısı yapıyoruz. Bizler gönüllü kuruluşlar olarak, Filistin’i ve Mescidi Aksa’yı yalnız ve sahipsiz bırakmayacağımızı, siyonist politikaları asla kabul etmeyeceğimizi, Filistinli kardeşlerimizi yardımsız bırakmayacağımızı, onların yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 20.05.2021

Av. Hamza Akbulut

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı