STK’LARIMIZI AFGAN HALKI İÇİN YARDIM ÇAĞRISI YAPMAYA DAVET EDİYORUZ! image
Kıymetli Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri
Afganistan’ın yardıma ihtiyacı, en yüksek seviyededir. En az 20 milyon insan, beslenememekte ve dondurucu kış şartlarında barınamamaktadır. Yaklaşık bir milyon insan, köylerden göç ederek, şehirlerin yakınlarında toplu halde beklemektedirler. Afganlı kardeşlerimize, toplu ölümler başlamadan, yardımlarımızı ulaştırmalıyız. Onlar bizimle aynı kültüre sahip din kardeşlerimizdir.
Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde AFAD koordinasyonunda,
Üye kuruluşlarımızdan İHH, Deniz Feneri, Hayrat Yardım, Hüdayi Vakfı ve birçok yardım kuruluşlarının destekleriyle “İyilik Treni Afganistan Yolunda” yardım kampanyası başlatılmış olup, ilk yardım treni de yola çıkmıştır.
Türkiye, dünyanın en ağır insani krizini yaşayan Afgan halkı için devleti ve STK’larıyla seferber olmuştur. Afganistan için daha fazla yardıma ihtiyaç vardır. Afgan Halkının dayanma gücü tükenmek üzeredir.
Başta üyelerimiz olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, üyelerine, gönüllülerine ve hayırseverlerine Afganistan insani yardım kampanyasına katılma çağrısı yapmaya davet ediyoruz.
Afgan halkının beklemeye tahammülü kalmamıştır. Afganistan’da medyaya yansımayan ölümcül bir insani kriz yaşanmaktadır. Açlık, kıtlık ve kış Afganistan’ı kuşatmıştır
Kırk yılı aşkın savaş, işgal ve şiddet içinde yaşayan Müslüman Afgan halkı, medya haberlerinin etkisiyle, boykota tabi tutulurcasına görmezlikten gelinmektedir.
Afganistan’ın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği açık olup, ülkede güvenlik sağlanmıştır. Milletimizin yapacağı yardımlarla Afgan halkı bu ağır insani krizin altından kalkacak ve kendine yetebilen bir ülke haline gelecektir.
Bu yıl, Afgan halkı için çok kritiktir.
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak siz kıymetli üyelerimizi ve tüm gönüllü kuruluşlarımızı, yardım kuruluşlarımızın iştiraki ile başlatılan “İyilik Treni Afganistan Yolunda” kampanyasına destek olmaya ve “Afgan Halkı için” yardım çağrısı yapmaya davet ederiz.
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı