24.05.2022
TGTV ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU.
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, 24.05.2022 tarihinde Pandemi sonrasını değerlendirmek ve STK faaliyetlerini güçlendirmek için neler yapılması gerektiğini üyeleriyle istişare etti. TGTV’nin istişare amaçlı sabah kahvaltısı toplantılarının ilkine İlim Yayma Vakfı ev sahipliği yaptı.
Toplantının açış konuşmasını yapan TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet Yıldız, STK’ların fikir alışverişinde bulunmalarına ihtiyaç olduğunu, yeni yaklaşımlara da böyle ulaşılabileceğini dile getirdi. TGTV olarak geniş katılımlı bir STK Zirvesi yapma düşüncesini bu vesileyle de üyeler istişare etme fırsatı bulunacağına değinen Yıldız, “Zirvenin ön hazırlığını görüşmek üzere üyelerimizle kahvaltılı toplantılar yapıyoruz. Bu birinci toplantımız olacak. Elde edilen görüşleri, rafine edip, ehem-mühim sıralamasına tabi tutarak, STK zirvesinin çerçevesini belirlemeye çalışacağız. Bu toplantılar devam edecek” dedi.
Toplantının gündem maddeleri ile ilgili İcra kurulu üyeleri Metin Uçar ve İsmail Tuğrul bilgilendirme yaptılar.
 TGTV İcra Kurulu Üyesi Metin Uçar, “Durağan dönemden sonra STK’larımızın iş birliği çalışmalarını tekrar aktif hale getirmek ve bir tazelenmenin olması için bu toplantılar önemlidir. TGTV’nin yapmak istediği STK zirvesinin kuşatıcı ve içinin dolu olması için sizlerin görüşlerine başvurmak istedik.” Dedi.
TGTV İcra Kurulu Üyesi İsmail Tuğrul, “STK zirvesi gündemini değerlendirirken, parantez içinde gençlik konusuna da değinilebilinir. Bugün sosyal medya kullanan gençlik kayıp gençlik mi? Bunlarla iletişimi nasıl kurmalıyız? Nasıl çalışmalar yapılmalı? Ekonomik saldırılar ile ilgili neler yapılabilir? Gibi başlıkları da değerlendirmenin faydalı olacağını teklif ediyorum” dedi.
TGTV üyelerinin, STK zirvesi için yaptıkları teklifler kayıt altına alınarak, toplantı sonlandırıldı.