GENÇLİĞİN  DEĞİŞİM GÜCÜNÜN FARKINDA OLMALIYIZ !

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olağan İcra Kurulu toplantısı 15.11.2021 tarihinde vakfın genel merkezinde yapıldı. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı  Mehmet Yıldız başkanlığında yapılan toplantıya, TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Birlik Vakfı, MÜSİAD, İSMMMD Meslekte Birlik, Araştırma ve Kültür Vakfı, ÖNDER ve Ensar Vakfı temsilcileri katıldı. 


Toplantının gündem maddelerinin müzakeresi sonunda bir değerlendirme yapan, Mehmet Yıldız, TGTV’nin sivil toplumun  meclisi olduğunu söyledi. Son günlerde sıkça gündeme gelen, gençlik, aile, ekonomi ve siyasi konuları değerlendirdiklerini  ifade eden Mehmet Yıldız, medyada, bazı adlandırmalarla gençlik üzerinden yapılan değerlendirmelerin olumsuzluğuna dikkat çekti.

2023 yılında 12 milyon genç nüfusun oy kullanacağına değinen Yıldız, gençliğin toplumu değiştirme gücünün tarihte hiçbir zaman bu kadar  güçlü olmadığının altını çizdi. Gönüllü teşekküller olarak gençliğin, zamanımıza uygun  yeni yöntem ve kuruluşlarla desteklenmesi  gerektiğini söyleyen Yıldız, ahlaki zaaflarımızın gençliğin önündeki en büyük engel olduğu tespitini yaptı.

Gençlik kuruluşlarını, gönüllülüğün yaşatıldığı en önemli sivil kuruluşlar olarak gördüklerine değinen Yıldız, bu kurumlarda görülebilecek elitist ve seçkinci cereyanlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Milli savunma hamleleri ve ülkemizin, yeni nesil savunma silahlarını geliştirmiş olması gençlik üzerinde çok güçlü motivasyon oluşturduğuna değinen Yıldız, Teknofest etkinliklerinin de tüm gönüllü kuruluşlarımız için örnek bir çalışma modeli olduğunu belirtti.

TGTV olarak, gerek geleneksel gerekse de sosyal medya üzerinden topluma yayılan yalan ve çarpıtılmış haberlerin birlik ve beraberliğimize zarar verdiğine değinen TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet Yıldız, milletimizin yalan haberler üzerinden yapılan algı yönetimine karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi. 18.11.2021