TGTV SOSYAL MEDYA ÇALIŞMA GRUBU MÜSİAD'DA  TOPLANDI

TGTV’nin Gönüllü Teşekküller İşbirliği Programı (GİP)  kapsamında başlatılan, Sosyal Medya Çalışma Grubu toplantıları devam ediyor. Grup, 09.01.2023 tarihinde Mimar ve Mühendisler Grubu başkanlığında ve MÜSİAD ev sahipliğinde çalışma toplantısı yaptı. TGTV  Genel Müdürü Kemal Kaya başkanlığında yapılan toplantıya, MMG, MÜSİAD, HAK-İŞ, Araştırma ve Kültür Vakfı, İGİAD, GİV, İhlas Vakfı, Kafkas Vakfı, ASDER ve Yeniden İnşa Derneği’in sosyal medya ve kurumsal iletişim yöneticileri katıldı.

TGTV üyelerinin sosyal medyada “gönüllü teşekküller” etkisini nasıl oluşturabileceği değerlendirildi. Çalışma toplantısında önceki tecrübeler ve benzer amaçlı yapılan çalışmalar da gözden geçirildi. TGTV üyelerinin, ortak bir sosyal medya platformunda planlı, sürdürülebilir, ilkesel çerçevesi belirlenmiş, kontrol ve denetim mekanizması olan bir sistemle nasıl alacağı müzakere edildi. TGTV üyelerinin haber ve etkinliklerinin paylaşılacağı ortak sosyal medya platformunun yönetim ve işleyişi için  altlık çalışması yapılmasında mutabık kalındı.


TGTV öncülüğünde kurulacak ortak sosyal medya platformunun sürdürülebilirliğinin sağlanması için , TGTV üyelerinin sosyal medya ve kurumsal iletişim birimlerinin destek ve katılımlarının önemine dikkat çekildi.

 
TGTV üyelerini buluşturacak olan ortak sosyal medya platformunun “Gönüllü teşekkül etkisini” hangi adla yapacağı TGTV Sosyal Medya Çalışma Grubu’nun çalışmalarıyla belirleneceği hususuna değinildi.

TGTV Sosyal Medya Çalışma Grubunun faaliyetlerine, “küçük de olsa yapalım”, “yeni ve kompleks olanı aramak değil, var olanı ve kolayı uygulama”  ilkesince devam edeceği hatırlatıldı.
TGTV icra kurulu konu ile ilgili olarak, üyelerini bilgilendirerek, sosyal medya ve kurumsal iletişim yöneticilerini, GİP kapsamında uygulanan Sosyal Medya Çalışma Grubu’na davet etti.