UKRAYNA SAVAŞINDAN DAHABÜYÜK BİR YIKIMLA KARŞI KARŞIYAYIZ !

07.02.2023

Kadirşinas Milletimiz
Ülkemiz çok büyük bir afet ile karşı karşıyadır. Ülkemizin 8'de biri deprem bölgesi haline gelmiş ve Ukrayna savaşından daha büyük bir yıkım ile karşı karşıya kalmış durumdayız.

Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Göçük altında kalan kardeşlerimize de biran önce ulaşılıp, kurtarılmalarını bekliyor ve dua ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Her zamankinden daha çk birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaya ihtiyacımız var. 

Depremin yaralarını hep beraber saracağız. Hava koşulları ve yolların zarar görmesinden dolayı deprem bölgesine ulaşımda zorlanılsa da arama, kurtarma ve insani yardım faaliyetleri devletimizin koordinasyonunda süratle yapılmaktadır. 

Arama ve kurtarma sahası çok geniş bir alanı kapsamasına rağmen, bölgeye ulaştırılabilen iş makinaları, ekipman ve eğitimli ekiplerle özverili çalışmalar yapılmaktadır. 

72 Saatte kadar, kurtarma ekip ve ekipmanları, sıcak yemek, kışlık giysiler ve güvenli sığınma ihtiyacı çok kıymetlidir. Şuan bu destekleri verebilecek tüm organizasyonlar bölgeye ulaşmalıdırlar. 

Daha önceki afetlerde olduğu gibi bu depremin yaralarının da devlet - millet birliği içinde sarılacağına inancımız tamdır. 

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, bu zor günleri aşmak için her kesimi, bıkmadan, ümitsizliğe kapılmadan ve olumsuz algı operasyonlarına pirim vermeden milli birlik, beraberlik ve dayanışmayı daha da büyütmeye davet ediyoruz. Gün sabredip, birlik olma günüdür.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı