"Barış Pınarı Harekâtını Destekliyoruz"

18 Ekim 2019

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır güvenliğimizi sağlamak üzere gerçekleştirdiği “Barış Pınarı Harekâtını”, üye kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin katılımıyla  18.10.2019 tarihinde yaptığı  basın  toplantısıyla destek verdik.

Bazı ülkeler, sınırımızın güneyinde, terör örgütlerini bir araya getirerek, güvenliğimizi tehdit edecek adımlar atmışlardır. Bölgemiz ateşten bir çember haline gelmiştir. Son 8 yılda komşumuz Suriye'de bir milyondan fazla insan iç savaş sebebiyle ölmüş, dört milyona yakın muhacir ülkemize sığınmıştır. Ülkemiz Suriye kaynaklı terör saldırılarına maruz kalmış, yüzlerce sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Suriye sınırından ülkemize yüzlerce terör saldırısı olmuştur. 

    İslam Dünyasını parçalamak isteyenler, Türkiye'yi de bölmek istemektedirler. Aynı blokta yer aldığımız devletlerin destek verdiği terör örgütlerince, Türkiye güney sınırından ablukaya alınmaya çalışılmaktadır. Devletimizi yıkmak ve parçalamak üzere planlar yapılmış ve adımlar atılmıştır. İsrail’e hizmet edecek bir terör devleti kurulması hedeflenmiştir.     

Dünya barışına önemli katkı sağlayan Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak için tüm süreçleri işletmiş, tüm ülkeleri, teröre karşı birlikte hareket etmeye davet etmiştir. Bu çabalardan bir sonuç alınamamıştır. Dost bildiğimiz ülkeler ve kuruluşlar bizi terör örgütleri ile başbaşa bırakmışlar, bayraklarını kullanma hakkı bile vermişlerdir. NATO, antlaşmalar gereği sınır güvenliğimiz için vermesi gereken PATROİT füzelerini de geri çekmiştir.     

Halkının desteğini almadan işbaşında olan bazı İslam ülkeleri yöneticilerinin Türkiye aleyhtarlığını anlamak mümkün değildir. Başkalarının kuklası olmuşlardır.     

Türkiye, 15 Temmuzla başlayan işgal hamlesine son vermek ve sınır güvenliğini sağlamak için “Barış Pınarı Harekâtını” başlatmıştır. Ordumuzun, bu harekâttan zaferle döneceğine inancımız tamdır. Bu harekat, bir ülkeye yada  etnik bir guruba karşı değildir. Barış Pınarı Harekâtı, barış ve huzurun sağlanması için terör sürülerine karşı başlatılmıştır. Türkiye, ne tarihinde ne de bugün, hiçbir sömürgeci amaç peşinde olmamıştır. Amaç, “Fırat Kalkanı” Zeytin Dalı” harekâtlarında olduğu gibi sınırlarımızı korumak, Suriyeli siviller için güvenli bölge oluşturmaktır. Uluslararası antlaşmalara da uygundur.Barış Pınarı harekâtı, yayılmacı politikalarını hayata geçirme çabası içinde olan siyonist gücün hevesini kursağında bırakacak, “Büyük İsrail Projesine” de set çekecektir.     Bazıları, ordumuza ve Suriye Milli Ordusu’na dil uzatmaktadırlar. Amaç cephede TSK'mızı zayıflatmaktır. Suriyeliler bizim komşumuz ve kardeşlerimizdir. Dedeleri Çanakkale’de bizimle omuz omuza savaşmışlardır. Suriye Milli Ordusu da hem Suriye hem de bizim için savaşmaktadır.     

Türkiye, emperyalist (sömürgeci) güçlerle savaşmaktadır.     DEAŞ terör örgütüne karşı operasyon yapacağız diyerek, 65 ülkeyle koalisyon kuran ABD, teröristlere binlerce tır silah vermiş ve onları eğitmiştir. Desteğini de sürdürmektir. Bu gerçekler ortadayken, ABD'ye birşey demeyenler, Türkiye'ye dil uzatıp, ordumuzu yıpratmak istemektedirler. Ordumuz, sivil halka zarar vermemek için gerekli hassasiyeti göstererek terörle mücadele etmektedir.     

Devletimiz, güvenliğimiz - bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için adım atmıştır. Vatandaşlar ve sivil kuruluşlar olarak beraberliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza ederek destek olmalıyız. Bu günler siyasi hesapların yapılacağı günler değildir.     Her türlü ambargo ve saldırıyı, milli dayanışmayla yenecek güçteyiz.     

Türkiye'nin başarısı mazlum milletlere ve İslam Dünyasına moral vermektedir.     Korku, tuzak ve tehditle kendi içine hapsedilen İslam alemi, inşaallah Barış Pınarı zaferi ile vurulan prangaları söküp atacaktır.     

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, üyeleriyle birlikte “Barış Pınarı Harekâtını” desteklemektedir. TGTV, Kahraman Ordumuzun, Devletimizin, devletimizi temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır.     

Emperyalist güçlerle savaşan ordumuzun muzaffer olacağına inancımız tamdır. Dua etmekteyiz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Ordumuza zafer diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunarız. 

18.10.2019

Av. Hamza AkbulutTGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı