Ortak Vicdanın Sesiyiz, Terör Sürüsüne Karşı Tek Yüreğiz !

2 Şubat 2018

TGTV, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  sınır güvenliğimizi sağlamak üzere gerçekleştirdiği “Zeytin Dalı Harekâtına”, üye kuruluşlarının katılımıyla  02.02.2018 tarihinde yaptığı  basın toplantısıyla destek verdi.


Bazı ülkeler, sınırımızın güneyinde, terör örgütlerini bir araya getirerek, güvenliğimizi tehdit edecek adımlar atmışlardır. Bölgemiz ateşten bir çember haline gelmiştir. Son yedi yılda komşumuz Suriye'de bir milyondan fazla insan iç savaş sebebiyle ölmüş, dört milyona yakın muhacir ülkemize sığınmıştır. Ülkemiz Suriye kaynaklı terör saldırılarına maruz kalmış, yüzlerce sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Son bir yılda Suriye sınırından ülkemize yedi yüzden fazla terör saldırısı olmuştur.     

İslam Dünyasını parçalamak isteyenler, Türkiye'yi de bölmek istemektedirler. Aynı blokta yer aldığımız devletlerin destek verdiği terör örgütlerince, Türkiye güney sınırından ablukaya alınmaya çalışılmaktadır. Devletimizi yıkmak ve parçalamak üzere planlar yapılmış ve adımlar atılmıştır.    

Dünya barışına önemli katkı sağlayan Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak için tüm süreçleri işletmiş, üyesi olduğu uluslararası güvenlik örgütlerini, teröre karşı birlikte hareket etmeye davet etmiştir. Bu çabalardan bir sonuç alınamamıştır. Dost bildiğimiz ülkeler ve kuruluşlar bizi terör örgütleri ile başbaşa bırakmışlar, bayraklarını kullanma hakkı bile vermişlerdir. NATO, anlaşmalar gereği sınır güvenliğimiz için vermesi gereken PATROİT füzelerini de geri çekmiştir.     

Türkiye, 15 Temmuzla başlayan işgal hamlesine son vermek ve sınır güvenliğini sağlamak için “Zeytin Dalı Harekâtını” başlatmıştır. Askerimizin, bu harekâttan zaferle döneceğine inancımız tamdır. Bu harekat bir ülkeye yada bir etnik guruba yapılmamıştır. Zeytin Dalı, barış ve huzurun sağlanması için terör sürülerine karşı başlatılmıştır. Türkiye, ne tarihinde ne de bugün, hiçbir sömürgeci amaç peşinde olmamıştır.     

Zeytin Dalı Harekâtı, yayılmacı politikalarını hayata geçirme çabası içinde olan siyonist gücün hevesini kursağında bırakacak, “Büyük İsrail Projesine” de set çekecektir.     

Türkiye emperyalist güçlerle savaşmaktadır. Batılı güçlerin maşası olanlara hiç laf etmeyenler, ordumuza ve ona yardım eden ÖSO'ya dil uzatmaktadırlar. Amaç cephede TSK'yı zayıflatmaktır. ÖSO mensuplarının dedeleri Çanakkale'de bizimle omuz omuza savaşmıştır. Suriye halkının tek meşru gücü olan ÖSO, hem Suriye hem de bizim için savaşmaktadır.    

 DEAŞ terör örgütüne karşı operasyon yapacağız diyerek, 65 ülkeyle koalisyon kuran ABD, teröristlere binlerce tır silah taşımış ve onları eğitmiştir. Desteğini de sürdürmektir. Bu gerçekler ortadayken, ABD'ye birşey demeyenler, Türkiye'ye dil uzatıp, ordumuzu yıpratmak istemektedirler. ÖSO'ya hakaret edenler, terör örgütlerini meşru göstermek isteyenlerdir. Ordumuz ve ÖSO, sivil halka zarar vermemek için gerekli hassasiyeti göstererek terörle mücadele etmektedir.     

Devletimiz, güvenliğimiz - bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için adım atmıştır. Vatandaşlar ve sivil kuruluşlar olarak beraberliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza ederek destek olmalıyız. Bu günler siyasi hesapların yapılacağı günler değildir.     Türkiye'nin başarısı mazlum milletlere ve İslam Dünyasına moral vermektedir.     

Korku, tuzak ve tehditle kendi içine hapsedilmiş koca İslam alemi, İnşaallah Afrin zaferi ile kendi prangalarını da söküp atacaktır.     Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, üyeleriyle birlikte “Zeytin Dalı Harekâtını” desteklemektedir. TGTV, Kahraman Ordumuzun, Devletimizin, devletimizi temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır.    

Emperyalist güçlerle savaşan ordumuzun muzaffer olacağına inancımız tamdır. Dua etmekteyiz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Ordumuza zafer diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunarız. 

02.02.2018

Av. Hamza AkbulutTGTV
Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı