“15 TEMMUZ,  İŞGAL GECESİYDİ, MİLLETİMİZ ZAFER KAZANDI ! "

14 Temmuz 2021

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı 15 Temmuz’un 5. yıldönümü münasebetiyle 14.07.2021 tarihinde bir basın açıklaması yayınlamıştır. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılıp, milli birlik ve beraberliğimizi sağladığımız destansı mücadelenin 5.yıldönümünde milletimizi tebrik ediyoruz. Bu zaferi kazanmamıza vesile olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyoruz.  Bugün başımız dik ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz.


15 Temmuz gecesi, işgal için harekete geçenler, hiç tereddüt etmeden tank, top ve uçaklarla 251 insanımızı katletmiş, 2194 vatandaşımızı da yaralamışlardır. Ülkesine, milletine, dinine ve devletine ihanet eden FETÖ terör örgütünü ve mensuplarını  lanetliyoruz. Milletimiz, 15 Temmuz’da milli ve manevi değerlerini, kutsallarını, bayrağını ve bağımsızlığını, korumuştur. İç ve dış düşmanlara geçit vermeyen, millet ve devlet kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Milletinden kopmuş, milli kimliğini terk etmiş kişilerin kurduğu FETÖ terör örgütü dinimize ve milletimize savaş açmıştır. Sığındıkları ülkelerde faaliyetlerine devam eden ve sosyal medya üzerinden ülkemize kin ve nefretle saldırılarına devam eden bu şer ittifakına karşı, teyakkuzda olmalıyız.

Müntesiplerini, yüce dinimizi kullanarak korkutan ve örgütten ayrılma düşüncesinde olanları tehdit eden bu alçak yapılanma, yurtdışındaki okullarında öğrencileri Türkiye düşmanı olarak yetiştirmektedir. Kalbinde vatan ve din sevgisi olanları, FETÖ’nün zehirli ağından kurtulmak için mücadele etmeye davet ediyoruz.  

Türkiye’nin  15 Temmuz’dan sonra güçlenmesi bir tesadüf değildir. FETÖ mensupları, devlet ve millet içinden temizlendikçe, ülkemiz güç kazanmaya başlamıştır. 15 Temmuz, bir dönüm noktası olup,  güçlü Türkiye’ye giden yolu açmıştır.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 2023-2053-2071 vizyonuyla yapılan ekonomik atılımlar, milli ve yerli teknoloji hamleleri, bölgesinde ve dünyada güçlü, tam bağımsız bir Türkiye’yi doğurmuştur. Türkiye’nin mücadele ruhu, sadece ülkemiz için değil,  coğrafyamız için de yeni bir umut olmuştur. 

Milletimiz, devletinin yanındadır.  İstikrarımız, teknolojik atılımlarımız, genç nüfusumuz, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız yardımlar, mazlumlara kol kanat germemiz, askeri ve diplomatik gücümüz ve öncü projelerimizle tüm düşmanlarımıza  net bir mesaj veriyoruz. “Türkiye Geçilmez !” 

FETÖ terör örgütü, kendisine hamilik yapan güçlerle işbirliği içinde  2023 seçimleri için kirli planlar yapmaktadır. Yargılama sürecinde mahkemelere meydan okuyup, şehit ailelerini tehdit eden bu katiller sürüsü şimdi gözlerini 2023 seçimlerine çevirmişlerdir. Milletimiz, azim ve kararlı duruşu ile milli iradesine sahip çıkacaktır.

Gencecik evlatlarını 15 Temmuz’da şehit veren bu millet, FETÖ’nün sahte vaazlarına aldanmış olanlara bu ülkeyi teslim etmeyecektir. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak,  üye kuruluşlarımızla birlikte milli iradenin korunması, darbelere karşı toplumsal desteğin sürdürülmesi ve  tam bağımsız Türkiye hafızasının her an taze tutulması için 15 Temmuz’u unutturmayacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız. 14.07.2021

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı