TGTV KURUCULAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI


Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucular Kurulu Toplantısı, TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut başkanlığında yapıldı. İlim Yayma Vakfı Konferans Salonu’nda 24 Aralık 2022 tarihinde saat 10.00 başlayan toplantıya; kurucular kurulu üyelerinden, Mehmet Alacacı, Necmi Sadıkoğlu, Sedat Çebi, Erman Tuncer, Mehmet Okyay, Mustafa Samastı, Şaban Odabaşı, İbrahim Solmaz,Necati Ceylan, Ahmet Kot ve Hamza Akbulut katıldı.


Açış konuşmasını, TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet Yıldız yaptı. Yıldız, konuşmasında; TGTV’nin bir çatı kuruluş olarak önemli bir boşluğu doldurup, vizyonunu başarıyla yerine getirerek bugünlere geldiğini söyledi.  Salgın döneminden sonra üye ilişkilerini daha da güçlendirmek üzere TGTV’nin İDSB ile birlikte gönüllü teşekküller zirvesi yaptığını ve istişarelerden elde edilen verilerden 10 mesele ile ilgili üyelerle iş birliği programı başlatıldığını aktardı.

Yeni üye teklifleri değerlendirildi. Yeni üye teklif listesinin gündem dosyasına eklenmesi gereği hatırlatılarak, teklifin bir sonraki toplantıda tekrar değerlendirilmesine karar verildi.


Toplantının dilek ve temenniler bölümünde, Şaban Odabaşı, Prof. Dr. Erman Tuncer, Mustafa Samastı, İbrahim Solmaz, Necati Ceylan söz alarak teklif ve kanaatlerini aktardılar.


TGTV Kurucular Kurulu toplantısı, Av. Hamza Akbulut’un kapanış konuşması ile tamamlandı. Akbulut konuşmasında, TGTV’nin yapabileceği işlerin vakıf senedi ile belli olduğunu, TGTV’nin üyelerini bir araya getirerek ve geçmişten gelen faaliyetlerini de yapmaya devam ederek çalışmalarını sürdüreceğini söyledi ve ev sahipliğinden dolayı İlim Yayma Vakfı’na teşekkür etti. Aile fotoğrafı çekimi ile toplantı sona erdi.