TÜRKİYE AŞKINA DAVET EDİYORUZ !

14.07.2022

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı 15 Temmuz’un 6. yıldönümü münasebetiyle 14.07.2022 tarihinde bir basın açıklaması yayınlamıştır.

TÜRKİYE AŞKINA DAVET EDİYORUZ

15 Temmuz, mahut darbe ve işgal teşebbüsü; kahraman milletimizin onurlu direnişi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile bastırılmış ve püskürtülmüştür. Milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi dünyada benzeri nadir görülebilecek bir cesaret ve dayanışmayla bir istiklal destanı yazmıştır.Fetullahçı Terör Örgütünün darbe teşebbüsünü engelleyerek güçlü ve bağımsız bir Türkiye olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Bizlere bu şerefi lütfeden Allah’a hamdolsun. 15 Temmuz istiklal zaferimizin ölümsüzleri, 251 Şehidimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz. Gazilerimize takdir ve teşekkürlerimizi sunuyor, millet ve devlet kahramanlarımızı saygıyla selamlıyoruz.

Tarihimizde de tekrarı olduğu gibi, 15 Temmuz hainleri de ülkemizi ele geçirmek isteyen dış güçlerle iş birliği yapmışlardır. Milletine, dinine ve devletine ihanet eden FETÖ terör örgütünü, mensuplarını ve destekçilerini lanetliyoruz.

Bağımsızlığımıza kasteden dahili ve harici güçlere ve onların uzantıları terör örgütlerine asla teslim olmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.
Bu millet güçlüdür, bu devlet kudretlidir. 15 Temmuz destanı da bunun vücut bulmuş halidir. Bu aziz topraklarda bin yıldır süren istiklal ve istikbal mücadelemiz bugün de yarın da devam edecektir.

FETÖ’nün gerçek yüzü ve yaptığı tahribatlar yurt içinde ve yurt dışında ısrarla anlatılmalıdır. Bu terör örgütünün ülkemizde hareket kabiliyeti kalmasa da yurt dışında hâmi devletlerin şemsiyesi altında etkinlikleri devam etmektedir.

Seçilmiş Cumhurbaşkanı’nın hayatına kasteden, TBMM’yi, camiyi, devlet dairelerini, sokağı bombalayan, bizzat halkın üzerine kurşun sıkan, bomba yağdıran gözü dönmüş, FETÖ asla unutturulmamalıdır. Ülkemizde hücre evlerinde, yurt dışında meydanlarda varlığını devam ettiren bu terör örgütüne karşı verilen mücadele hız kesmeden sürdürülmelidir.

FETÖ aracılığıyla 15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin idaresini ele alamayanlar, bugün egemenlik haklarımızı gasp etmek istemektedirler. Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Adalar Denizi’nde olmak üzere Türkiye kuşatılmaya çalışılmaktadır. Ekonomik potansiyelimizi kullanmamızı engellenmek, Sosyo – politik- kültürel ilişkilerimiz sınırlandırmak, güvenliğimizi tehlike altında bırakmak istiyorlar. Türkiye adeta küresel bir 15 Temmuz ile karşı karşıyadır.

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra güçlenmesi bir tesadüf değildir. 15 Temmuz, bir dönüm noktası olup, güçlü Türkiye’ye giden yolu açmıştır.

FETÖ mensupları, devlet ve millet içinden temizlendikçe, ülkemiz güç ve istikrar kazanmaya başlamıştır. Teknolojik atılımlarımızla, genç nüfusumuzla, ihtiyaç sahibine ulaştırdığımız insani yardımlarımızla, mazlumlara kol kanat germemizle, askeri ve diplomatik gücümüzle, güçlü yönetim sistemimizle ve öncü projelerle, Türkiye bölgesel bir güç olarak dünyaya “Türkiye Engellenemez” mesajı vermiştir. Şimdi çok daha güçlüyüz.

Bizler, bu ülkeye gönülden bağlıyız. “Türkiye Aşkı” kalbimizden asla silinmeyecektir. Bizi tehdit altına almaya çalışanlara karşı, milli birlik ve beraberlik içinde, millet olarak geleceğimize hep beraber sahip çıkarak, karşı duracağız.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak üye kuruluşlarımızla birlikte, milletimizin güçlü iradesinin ve kararlılığının bir nişanesi olan gönüllü kuruluşlarımızı, milli iradenin korunması, darbelere karşı toplumsal desteğin sürdürülmesi, tam bağımsız Türkiye hafızasının her an tap taze tutulması ve ülkemizin güçlenmesinin devam etmesi için, 15 Temmuz’u unutturmayarak, millet ve vatan aşkının tüm yurda hâkim olması için sefer olmaya davet ettiğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız.
14.07.2022
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı