TÜRKİYE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAKTIR !

14.11.2022

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet Yıldız, 13.11.2022 tarihinde Taksim’deki terör saldırısını basın açıklaması yaparak lanetledi.

TERÖR BİZİ SARSAMAZ !

Taksim’de sivil halk hedef alınarak yapılan terör saldırısını lanetliyoruz. Bu insanlık dışı saldırı sonrasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz. İnsanlık düşmanı terör örgütlerini ve onlara hamilik yapanları telin ediyoruz.

Bu saldırı daha önceki saldırılarda olduğu gibi Türkiye'nin geleceğine, bağımsızlığına ve istikrarına yapılmıştır. Bölgemizi karış karış işgal eden istilacı güçler, ülkemizin gelişmişliğini ve bölgesinde güçlü bir devlet haline gelmesini hazmedememektedirler. Suriye’de olduğu gibi terör örgütlerini Türkiye’ye karşı eğitip, donatan ve taşeron olarak kullanan küresel güçler, bu saldırının baş sorumlusudurlar.Ülkemiz, her türlü taktik ve lojistik destek sağlanan terör örgütlerine karşı, milleti ve devletiyle birlik içinde yılmadan mücadele edecektir. 

Bu saldırılar, birlik, beraberlik ve tam bağımsızlık inancımızı sağlamlaştırmaktadır. Türkiye, terör karşında asla sarsılmayacaktır.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üye kuruluşlarımızla birlikte, milletimizi teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyoruz. Failleri kısa sürede yakalayıp, yargıya teslim eden güvenlik güçlerimizi tebrik ediyoruz. Seçim sürecine giren ülkemizi istikrarsızlaştırmak üzere hesap yapanlara karşı, herkesin duyarlı olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı